Sezónu zahájíme onlajn

Novou závodní sezónu i v letošním roce odstartuje netradiční formát online závodů. Letošní Online Dogfrisbee Cup bude mít dva díly. První, BO ONLINE Freestyle, uspořádá Radka Tihelková ve dnech 25. a 26. března. Druhý díl, Ha Ha Online pod patronací Ivety Chomátové, proběhne o měsíc později 22. a 23. dubna. 23. dubna se zároveň uskuteční vyhlášení celého Online Dogfrisbee Cupu.

Pohárová pravidla zůstávají beze změn. Odkazy na oba závody a další aktuality budou postupně zveřejněny v rubrice Online Dogfrisbee Cup.

První ročník online závodů se uskutečnil v roce 2021 jako reakce na restrikce zavedené v důsledku pandemie covid-19, kdy se nemohla uskutečnit většina live závodů. Hlavním podnětem pro vznik této FUN série však bylo, umožnit začínajícím týmům vyzkoušet si „na sucho“ oficiální soutěžní disciplíny a navíc získat od freestylových rozhodčích cenné tipy na vylepšení sestavy. Nový formát se mezi závodníky nejen z Česka, ale i ze zahraničí osvědčil natolik, že dnes, ve třetím ročníku, už můžeme hovořit o vzniku nové tradice.