Závody v Šestajovicích nezkazil ani výpadek proudu

Šestým závodem v pražských Šestajovicích vstoupila letošní dogfrisbee sezóna pod hlavičkou DiscDig klubu do druhé poloviny, která vyvrcholí zářijovým mistrovstvím republiky. Distanční víkend Alavis Prahaha Distance 2023 pořádaný klubem Prahaha dogfrisbee byl šestým pokračováním CzechBlack ligy dogfrisbee 2023.

Pořadatelky Zuzanu Jahodovou a Ivetu Chomátovou, ale i rozhodčí, pomocníky a hráče samotné tentokrát namísto počasí potrápily okolnosti stejně nepředvídatelné – masivní výpadek elektřiny v Šestajovicích celé sobotní dopoledne vrátil všechny aktéry tak dvacet třicet let zpátky v čase do doby ručních stopek, papírů, propisek a silných hlasů. Komplikace se podařilo mimořádným nasazením všech zvládnout, po poledni se energetikům podařilo zase nahodit dráty, a tak zbytek víkendového programu už proběhl bez komplikací.

Pěkné letní počasí a příznivý vítr do zad pomohly ke kvalitním výkonům i třeba k novému osobnímu rekordu vítězky ženského quadrupedu Martiny Bolehovské, jejíž Bejlinka chytila disk v úctyhodné vzdálenosti 73,4 metru. Gratulujeme!