Pravidla freestyle starters divize II (Starters)

Tento dokument určuje pravidla pro divizi II (STARTERS). Pravidla byla sestavená DiscDog klubem ČR a hráči startující na soutěžích pod záštitou DDK ČR se zavazují tato pravidla dodržovat.

Na soutěž Freestyle  – divizi II (STARTERS) se vztahují stejná pravidle USDDN jako na soutěž v divizi I (OPEN). Je zde pouze upraven způsob posuzování některých bodovaných prvků.

V divizi II mohou startovat všechny týmy, které v minulosti nestartovaly v divizi I (OPEN). Tato kategorie je primárně určena pro začínající týmy. V této kategorii hráči NEMUSÍ ve své sestavě předvést prvek VAULT.

Hráč jej do své sestavy může zařadit, ale rozhodčími nebude jako prvek hodnocen. Nicméně v případě crashe bude tým penalizován.

Povinnost startovat v kategorii Open se nepřenáší ani psem, ani psovodem na jiný tým, jehož součástí mohou být.

Pořadatel soutěže nemá povinnost kontrolovat správné zařazení týmu. Pokud se zjistí, že tým startuje v divizi I (STARTERS) neoprávněně:

  1. před soutěží – přesune se do kategorie Open
  2. během soutěže – soutěž může dokončit, obdrží scoresheet, ovšem nebude hodnocen v celkovém pořadí.

Soutěžící je povinen uvést správnou kategorii nejpozději při prezenci!

PODMÍNKY PRO PŘESTUP Z KATEGORIE STARTERS DO KATEGORIE OPEN

a) Tým, který se umístí v kat. Starters na 1. místě, má 1 kalendářní rok na přestup do kat. Open.

b) Tým, který se umístí v kat. Starters dvakrát na stupních vítězů (tzn. do 3. místa), má 1 kalendářní rok na přestup do kat. Open.

c) Každý tým může přestoupit kdykoliv do kategorie Open. Ovšem tým, který již startoval v kategorii Open, nesmí nadále startovat v kategorii Starters.