Pravidla Time Trial

Vhodná plocha pro pořádání TimeTrialu je rovné travnaté hřiště o rozměrech 40×60 yardů (36,5×55 metrů) bez jakýchkoliv překážek.

Podstatou soutěže je dokončit dva úspěšné dvacetiyardové (18,3 m) hody v co nejkratší době. Úspěšný hod je takový, který je psem chycen za hranicí 20 yardů. Na každý úspěšný hod má tým pouze jednu minutu. Tým musí předvést dva úspěšné hody, aby mohl být klasifikován. Vítězí tým, který předvedl dva úspěšné hody v nejkratším čase. 

Měření času:

Čas se začíná měřit ve chvíli, kdy pes nebo disk překročí startovní čáru. Čas se zastaví v momentě, kdy pes s diskem překročí startovací/cílovou hranici po dokončení dvou úspěšných hodů. V případě, že pes upustí disk před startovací/cílovou hranicí, může přinést disk házející, čas se v takovém případě zastaví po překročení startovací/cílové hranice házejícím.
 

Narušení pokusu:

Pokud je něčí pokus narušen, např. volně pobíhajícím psem, tým může svůj pokus zopakovat. Pokud se pes během vyměřeného času vyvenčí na hřišti, pokus tým je diskvalifikován. Pokud se pes vyvenčí během vyměřeného času mimo hřiště, tým může pokračovat, ale čas se nezastavuje a oprava není možná.
 

TimeTrial Tie-Breaker (rozstřel)

V případě, že jsou na prvním, druhém nebo třetím místě týmy se shodnými časy, rozhodne o umístění „rozstřel“ v podobě dalšího kola TimeTrialu, dokud jeden z týmů nedosáhne lepšího času. Rozhodčí povolí psům odpočinek dle potřeby…

Pozn.: Jde o českou verzi původních pravidel. Podle originálních pravidel (Skyhoundz) se čas začíná měřit ve chvíli, kdy rozhodčí na startovní čáře zahlásí „Go!“.